Високорівневий дизайн системи або HLD (high-level design) — це поетапний опис архітектури ІТ-системи. Він створюється для того, щоб ТЗ від замовника було виконане на 100% із дотриманням усіх необхідних вимог та базується на результатах аудиту, що передує HLD.
Структурувати всі існуючі складові компоненти та підходи.
Адаптувати їх під концепт майбутньої ІТ-інфраструктури.
Такого типу проєктування описує систему на рівні інтерфейсів, підсистем та модулів, а також не відповідає за аналіз конфігурацій у деталях.
Продумування візуальної концепції архітектури ІТ-системи, а також повна деталізація.
Покрокова інструкція того, якими є функції кожного з елементів та як вони взаємодіють між собою. Також сюди додаємо інформацію про результат по кожній із дій.
Ви отримуєте повну таблицю із загальною інформацією по впровадженню архітектури програмного забезпечення. Сюди входить інформація про важливі робочі етапи, яка допомагає скласти повноцінний план проєкту, включно з розрахунком трудовитрат.
Звіт по стану ІТ-інфраструктури: ресурси компонентів основного обладнання, а також виявлені проблеми та ризики, які можуть повпливати на функціонування бізнесу
Рекомендації щодо усунення існуючих проблем
Рекомендації по модернізації систем
Формування завдань від замовника та виконавця.
Опис дизайну: що лежить в основі, який зміст ми вкладаємо.
Об’єми та функціональність рішення: перспективи масштабування, обчислювальна потужність тощо.
Прописування мети: для яких цілей формуємо HLD.
Основні характеристики: безпека, моніторинг, керування тощо.
HLD – вдале рішення для планування системи, адже це гнучкий формат, коли ви можете щось видозмінити, повторно проаналізувати та вплинути на покращення показників. Цей метод дозволяє проаналізувати проєкт у масштабах, щоб чітко розуміти, які конкретні дії до яких конкретних результатів приведуть.
Постачання обладнання, матеріалів та програмного забезпечення
Будівництво та введення в експлуатацію ЦОДів
Аудит інформаційної та мережевої безпеки
Аудит та проєктування комунікацій та інженерних систем